![](http://manyasanadolu.meb.k12.tr/meb_iys_dosyalar/10/14/969722/resimler/2022_06/k_08095150_tiyatroafis1.jpg)
![](/tema/tema/4/images/image_shadow.png)
TİYATRO ESERLERİMİZİ SAHNEYE TAŞIDIK
Okulumuz Konferans Salonunda hazırlamış olduğumuz iki tiyatro oyunumuzu gerçekleştirdik.
ŞAİR EVLENMESİ" ANADOLU SAHNESİNE TAŞINDI | "GELENEKSEL TÜRK TİYATROSU GÜNÜ" |
Okulumuz 11/A sınıfı öğrencileri Şair Evlenmesi isimli tiyatro oyununu seyirciye sundu. Müzikler ve danslarla renklenen sahneler seyirciyi oldukça eğlendirdi. | Okulumuz, Geleneksel Türk Tiyatrosunun önemli iki dalı olan meddahlık ve orta oyunu geleneğini seyirciyle buluşturdu. İlk olarak 10/B sınıfından Muharrem Başaran'ın meddah olarak sahneye çıkıp hikaye anlatması, sonrasında Kavuklu ve Pişekar'ın baş karakterler olduğu orta oyununun sergilenmesi ile program devam etti. 11/D sınıfının rol aldığı "Safinaz'ın İzdivacı" isimli orta oyunu renkli anlara sahne olurken,izleyicilerden yoğun alkış aldı. |
Beğen |
5 kişi beğendi